Wyższe Seminarium Duchowne Księży Michalitów

DSC 3440
Gdy młody człowiek decyduje się wstąpić do naszego Zgromadzenia powodowany silnym przekonaniem, że na drogę życia kapłańskiego i zakonnego wzywa go sam Pan Jezus, to rysuje się przed nim perspektywa 8 lat formacji: postulat, nowicjat, dwa lata studiów filozoficznych, roczna praktyka wychowawcza, 4 lata studiowania świętej teologii. Co czuje w sercu młody zakonnik, gdy nadchodzi ten długo oczekiwany moment święceń kapłańskich, które wieńczą czas przygotowania? To pytanie możemy już dziś zadać czterem michalitom, którzy będąc u kresu seminarium, 13 maja przyjęli sakrament święceń.
Trzej nowi diakoni Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła wyświęceni przez naszego współbrata – biskupa Józefa Dąbrowskiego, to: dk. Patryk Łapa, dk. Aleksander Oszmianczuk oraz dk. Jarosław Witkowski. Sakrament święceń w stopniu prezbitera przyjął ks. Maksymilian Wójtowicz.
Cała uroczystość miała miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym naszego Zgromadzenia w Krakowie. Obecność 43 kapłanów z różnych stron Polski i Europy tym bardziej przekonuje nas, że troska o powołania zakonne i kapłańskie oraz radość z każdego młodego zakonnika, który dostępuje godności kapłaństwa, jest w Kościele w obecnych czasach rzeczą priorytetową i oczywistą.
Niech Matka Boża, w której setną rocznicę objawień w Fatimie nasi czterej współbraci przeżywali swoje radosne święto, otacza ich matczyną opieką i pomaga im jeszcze ściślej jednoczyć się ze swoim Synem, Najwyższym Kapłanem.